Post by Natural Bodybuilding Events on May 19, 2009 9:04:31 GMT -5
2009 Ultimate Fitness Events (UFE) Spring Bash
Competition Results
April 4, 2009
Port Credit Secondary School
Mississauga, ON, Canada
Promoter: Sean Everingham
FITNESS MODEL MALE:
1st - Lucas Couturier (winner of $500 CASH)
2nd - Honore Levesque
3rd - Matt Trudeau
4th - Ryan Lyn
5th - Ian Graham
FITNESS MODEL FEMALE MASTERS:
1st - Erin Bailey
2nd - Claudia Roberts
3rd - Melissa Francis
4th - Marisa Anderson
5th - Vera Grayer
FITNESS MODEL FEMALE (top 10 listed due to the immense size of the category):
1st - Danielle Ruban (winner of $500 CASH)
2nd - Lisa Welsh
3rd - Karen Kryzanowski
4th - Erin Bailey
5th - Maggie Watson
6th - Louise Winders
7th - Claudia Roberts
8th - Krista Carere
9th - Melissa Francis
10th - Sophie Haddad
FIGURE MASTERS:
1st - Marisa Anderson
2nd - Renee Willis
3rd - Shauna Devereux
FIGURE:
1st - Danielle O'Grady (winner of $500 CASH)
2nd - Karen Kryzanowski
3rd - Marisa Anderson
BIKINI MODEL (top 10 listed due to the immense size of the category):
1st - Anna Davie (winner of $500 CASH)
2nd - Louise Winders
3rd - Erin Bailey
4th - Maggie Watson
5th - Emily Pantaleo
6th - Jenna Cook
7th - Kasia Sitarz
8th - Krista Carere
9th - Mandy Ramayon
10th - Sharmila Regala
FITNESS JUNIOR
1st - Madison Carter
2nd - Natasha Reynolds
FITNESS
1st - Danielle Ruban (winner of $500 CASH)
BODYBUILDING FEMALE
Overall Winner and winner of $500 CASH and a $1500 body sculpt from Eaglewood Sculpts! ... Betty Carroll
Lightweight Winner - Madison Carter
Heavyweight Winner - Betty Carroll
Masters Winner - Betty Carroll
Grandmasters - Irma Schouten
BODYBUILDING MALE
Overall Winner and winner of $500 CASH and a $1500 body sculpt from Eaglewood Sculpts! ...Graham Miller
Junior Winner - Reza Poursaleh
Masters Winner - Dwight Nelson
Grandmasters Winner - Dave Perks
Middleweight Winner - Graham Miller
Light-Heavyweight - Victor Wojkiewicz
Heavyweight Winner - Winston Rose
For more information - www.UFEshows.com
Competition Results
April 4, 2009
Port Credit Secondary School
Mississauga, ON, Canada
Promoter: Sean Everingham
FITNESS MODEL MALE:
1st - Lucas Couturier (winner of $500 CASH)
2nd - Honore Levesque
3rd - Matt Trudeau
4th - Ryan Lyn
5th - Ian Graham
FITNESS MODEL FEMALE MASTERS:
1st - Erin Bailey
2nd - Claudia Roberts
3rd - Melissa Francis
4th - Marisa Anderson
5th - Vera Grayer
FITNESS MODEL FEMALE (top 10 listed due to the immense size of the category):
1st - Danielle Ruban (winner of $500 CASH)
2nd - Lisa Welsh
3rd - Karen Kryzanowski
4th - Erin Bailey
5th - Maggie Watson
6th - Louise Winders
7th - Claudia Roberts
8th - Krista Carere
9th - Melissa Francis
10th - Sophie Haddad
FIGURE MASTERS:
1st - Marisa Anderson
2nd - Renee Willis
3rd - Shauna Devereux
FIGURE:
1st - Danielle O'Grady (winner of $500 CASH)
2nd - Karen Kryzanowski
3rd - Marisa Anderson
BIKINI MODEL (top 10 listed due to the immense size of the category):
1st - Anna Davie (winner of $500 CASH)
2nd - Louise Winders
3rd - Erin Bailey
4th - Maggie Watson
5th - Emily Pantaleo
6th - Jenna Cook
7th - Kasia Sitarz
8th - Krista Carere
9th - Mandy Ramayon
10th - Sharmila Regala
FITNESS JUNIOR
1st - Madison Carter
2nd - Natasha Reynolds
FITNESS
1st - Danielle Ruban (winner of $500 CASH)
BODYBUILDING FEMALE
Overall Winner and winner of $500 CASH and a $1500 body sculpt from Eaglewood Sculpts! ... Betty Carroll
Lightweight Winner - Madison Carter
Heavyweight Winner - Betty Carroll
Masters Winner - Betty Carroll
Grandmasters - Irma Schouten
BODYBUILDING MALE
Overall Winner and winner of $500 CASH and a $1500 body sculpt from Eaglewood Sculpts! ...Graham Miller
Junior Winner - Reza Poursaleh
Masters Winner - Dwight Nelson
Grandmasters Winner - Dave Perks
Middleweight Winner - Graham Miller
Light-Heavyweight - Victor Wojkiewicz
Heavyweight Winner - Winston Rose
For more information - www.UFEshows.com